.

Čínska pechota a vozidla

Pěchota

Rudá stráž (Red Guard)

Rudé hlídky jsou základní vojáci Rudé armády. Koupíte-li si jednoho, vytrénují se vám dva. Velmi rychle tak získáte převahu nad vašimi soupeři. 

 

Tankobijec (Tank Hunter)

Tank Hunter je vybaven raketometem, který je ideální proti obrněným vozidlům, ale již méně účinný proti pěchotě. Ve skupině ale nadělá pěknou paseku v nepřátelském táboře. 

 

Hacker

Čína asi hodně investovala do počítačové výuky, protože má v době Generals nejlepší hackery na světě. Buď se mohou nabourat do systému v budovách a na čas je odpojit, nebo mohou on-line vykrádat tajná švýcarská konta, aby jste  měli prostředky na vojenské tažení :-)

 

Vozidla

Buldozér (Bulldozer)

Buldozery slouží ke stavění a opravování budov. Bohužel se na jedné stavbě nemůže podílet více buldozerů, aby ji urychlilo. 

 

Zásobovací kamion (Supply Truck)

Pro přivážení zásob ze Suply Depots používají Američané vrtulníky, GLA dělníky a Číňané zásobovací kamiony. Mají pouze slabý štít a musíte je dobře chránit, protože tvoří páteř vaší ekonomiky. Jsou to vlastně převlečení harvestři.

 

Battle Master

Battle Master je standardní tank čínské armády. Ve skupinkách je účinný proti budovám i obrněným vozidlům soupeřů, ale proti pěchotě s ním moc dobře nepochodíte. 

 

Dračí tank (Dragon Tank)

Obdoba Flame tanku Nodů, pojízdný topinkovač. Dračí tank usmaží vše, co se mu dostane do cesty. Nejúčinnější je proti pěchotě, ale skvěle zapaluje i stromy a poradí si i s  budovami.

 

Transportér (Troop Crawler)

Obdoba APC známého z předchozích dílů série. Transportér slouží k rychlému převozu vašich pěšáků po bitevním poli. Již při zakoupení k němu dostanete osm vojáků Red Guard, což je maximální počet jednotek, které toto vozítko pojme. 

 

Pekelný kanón (Inferno Cannon)

Dalekonosný čínský kanón, který rozpráší jakoukoliv pěchotu nebo lehce obrněná vozidla na velkou vzdálenost. Nehodí se příliš proti obrněným vozidlům a budovám.   

 

Nukleární dělo (Nuke Cannon)

I když se Nuke Cannon pohybuje velmi pomalu a je slabě obrněný, jeho destrukční potenciál je obrovský. Na velkou vzdálenost střílí taktické jaderné hlavice, které zničí vše v okolí dopadu. Vždy mu zajistěte tankový doprovod.

 

Kulometný tank (Gattling Tank)

Gattling tank je jakási pojízdná verze Gattling tower. I on je účinný zejména proti pěchotě a vzdušným jednotkám.

 

Overlord Tank

Ano. Je opravdu tak skvělý, jak vypadá. Pomalu pohybující se zkáza. Dva kanóny a ještě k tomu kulomety. Kliďte se mu z cesty!

 

MIG

MIGy jsou taktické letouny čínských vzdušných sil. Mohou zaměstnat nepřátelské letouny ve vzduchu nebo shazovat zápalné bomby na pozemní cíle.


 
Copiright @ Disagned by WebMaster