.

GLA pechota a vozidla

Pěchota

Dělník (Worker)

Dělníci sice nepatří mezi vojáky, ale i tak je zde musím uvést. Jsou totiž alternativou GLA k čínským a americkým buldozerům. Oni totiž staví a opravují všechny budovy. Navíc přinášejí zásoby ze Supply Depots, které se proměňují v kredity, takže tvoří základ ekonomiky. Navíc dokáží zneškodňovat nastražené miny či dokonce sami okolí zamořit výbušninami Demo Traps. Tak co, pořád si myslíte, že jsou to bezvýznamní "dělníci"?   

 

Rebel

Rebel je základním vojákem teroristické armády GLA. Účinný je zejména ve skupinách proti pěchotě. Později může být upgradován a dokáže obsazovat nepřátelské a technické budovy. 

 

RPG voják (RPG trooper)

RPG Trooper je rakeťák GLA. V jeho výbavě je bazuka. Účinný je zejména proti vzdušným jednotkám a tankům.

 

Sebevražedný atentátník (Terrorist - Suicide Soldier)

Sebevražedný atentátník. Stačí si občas pustit v televizi zprávy a určitě o nějakém palestinském uslyšíte. Na těle má připoutaný pás s dynamitem a jeho smyslem života je co nejblíže se dostat ke svému cíli a tam se odpálit. Silný je zejména proti budovám. Nepříliš účinný je proti pěchotě a lehkým vozidlům.

 

Únosce (Hijacker)

Pro trénování únosce musíte dosáhnout určitého stupně zkušeností, ke stavbě potřebujete kasárna a palác. Únosce dokáže obsadit nepřátelská vozidla. Hodí se zejména na obsazování tanků, ale chránit jej musíte před pěchotou. 

 

Lynčující dav (Angry Mob)

Angry mob bude určitě patřit k mým oblíbeným jednotkám :-) Jde o skupinu (10-15) k smrti naštvaných teroristů, kteří házejí po všem Molotovovy koktejly. Postupně se dav rozrůstá, s určitými zkušenostmi navíc můžete vzbouřence vybavit AK -47kami, a to teprve začíná ta pravá legrace. Účinný je zejména proti nepřátelské pěchotě. Bojovat může jen na blízko, takže pozor na dalekonosné zbraně! 

 

Vozidla

Ozbrojený jeep (Technicals)

Technical je jeep, který má na své korbě připevněný kulomet. Ten však můžete nahrazovat jinými zbraněmi, které sesbíráte ze zničených nepřátelských vozidel.  

 

Raketová Bugatka (Rocket Buggy)

Raketová bugatka je velmi rychlé vozítko, které nese tři raketové kanóny. Výborně se hodí na prozkoumávání terénu a taktiku "Udeř a zmiz". Pozor si však musíte dávat na tankové bitvy, kde jsou bezbranné.

 

Škorpion tank (Scorpion Tank)

Škorpion je základním tankem armády teroristů. Tvoří dobrou protiváhu proti soupeřovým lehkým tankům. Nevhodný je proti pěchotě a vzdušným jednotkám.  

 

Radarová dodávka (Radar Van)

Tato dodávka má zabudovaný radar, s jehož pomocí můžete odhalit skryté jednotky v okolí vozidla. 

 

Toxický traktor (Toxin Tractor)

Další originální jednotka teroristů. Nejde sice o žádný Zetor, ale americký John Deer, ale i tak je to výkonná mašina :-) Má zabudováno toxické dělo, které úspěšně ničí pěchotu a zamořuje také zasažené okolí. Musíte jej chránit před vzdušnými jednotkami a tanky.

 

Čtyřhlavňový kanón (Quad Cannon)

Tento kanón může být také upgradován zbytky ze zničených nepřátelských vozidel. Je účinný jako protivzdušná obrana a proti pěchotě, moc toho nezmůže proti tankům. 

 

Marauder

Marauder je těžký tank GLA. Může být upgradován zbytky nepřátelských vozidel a hodí se zejména proti budovám a lehkým vozidlům. Můžete jej odkrýt až při určitém stupni zkušeností. 

 

Bombový kamion (Bomb Truck)

Bomb Truck je takový sebevražedný atentátník mezi vozidly. Je naložen výbušninami a poblíž nějakého nepřátelského objektu se odpálí. Výborný je proti pěchotě a budovám. Navíc má schopnost se maskovat za jiná vozidla včetně civilních. Když k tomu přidám možnost upgradu, který zvýší účinnost trhaviny o 50 % nebo přidá biologické zbraně, vychází nám z něj velmi silná zbraň.

 

Odpalovač SCUD raket (SCUD Launcher)

Dalekonosná zbraň teroristů z GLA. Můžete jej využít proti dobře obrněným budovám, kterým se jinak nemůžete "dostat na kobylku". Jako všechny dalekonosné zbraně, i SCUD Launcher je málo obrněný a vyžaduje tankovou ochranu. 

 
Copiright @ Disagned by WebMaster