.

Counter Strike1.6

 


Counter Strike 1.6 je velmi populární akční hra, která původně vznikla jako mód do hry Half-Life. Opět se střetávají teroristé s policejní protiteroristickou jednotkou. Výhodou Counter Strike 1.6 je, že hra není moc náročná na hardwarové vybavení počítače a tak si ji zahrajete i na starších počítačích.

Na podzim roku 1998 vydala neznámá americká firmička Valve Software akční střílečku z vlastního pohledu Half-Life, kde se jako vědec Gordon Freeman snažíte zachránit modrou planetu (ano, myslím Zemi) před invazí vetřelců z planety Xen. Hra, o které před jejím samotným vydáním věděl jen málokdo, se během několika týdnů stala světovým hitem a byla oceněna mnohokrát jako nejlepší hrou roku a dokonce i všech dob.
Po obrovském úspěchu Half-Life tvůrci vytáhli z rukávu další trumf v podobě uvolněného SDK, tedy zdrojových kódů hry a editoru pro tvorbu map. Nová éra modifikací do Half-Life byla nastartovaná. Módy začaly vznikat okamžitě, ať už amatérské či plně profesionální, sigleplayerové nebo multiplayerové. A netrvalo dlouho a vyšla nenápadná modifikace pojmenovaná Counter-Strike. Okamžitě si po vzoru Half-Life získala mnoho příznivců, jelikož se jednalo o něco úplně jiného než doposud, o něco z reálného života.
A oč v CS vlastně jde? Proti sobě stojí dvě strany: Teroristé a CT jednotky (tedy protiteroristický útvar) a v každé mapě mají svůj úkol. Ať už jde o položení nebo naopak zneškodnění bomby, či uhlídat nebo vysvobodit rukojmí, dopravit V.I.P. osobu na určité místo nebo ho zabít, ale hlavně zůstat naživu a pokud možno zabít co nejvíce nepřátel. Úkoly závisí na jednotlivých typech map, o kterých budu hovořit později. Zápletka je tedy jasná. Prostě z reálného života. O teroristických útocích slyšíme z televize každý den a jelikož je CS hrou velmi realisticky udělanou, je téměř jasné, že si získala mnoho příznivců a stala se nejhranější multiplayerovou střílečkou všech dob!
Nyní je k dispozici ve verzi 1.6 (pokud nepočítám CS: Source, ale ten je pro Half-Life 2). Tato verze se od svých starších bratříčků liší především tím, že běží pod Steamem, tedy distribučním systémem Valve a na rozdíl od CS 1.5 obsahuje daleko méně (nebo možná vůbec) bugů. Díky Steamu se neustále aktualizuje a to automaticky, jelikož Steam potřebuje ke svému chodu internet. Nicméně to sebou přináší i jedno malé mínus a tou je nutnost originálního Half-Life s CD-Keyem, jelikož si CS po internetu jinak nezahrajete. Tím pádem se i výrazně snížil počet cheaterů. Steam používá anticheatový program VAC, který dá cheaterovi BAN a tím hraní znemožní (a originálka je v hajzlu). A lidé si začali dávat pozor.

 
Copiright @ Disagned by WebMaster